Chiny – najciekawsze miejsce, które warto odwiedzić

Chiny, zwane przez ich mieszkańców Państwem Środka, zdecydowanie zasługują na takie miano. Określone jako centrum cywilizacji, zawsze wzbudzały w swoich obywatelach poczucie dumy. I rzeczywiście, kulturze azjatyckiej zawdzięczamy wiele odkryć i wynalazków używanych do dzisiaj. Nic dziwnego, że ten wysoko rozwinięty kraj jest w ciągu roku odwiedzany przez około 65 mln turystów. Jakich miejsc nie powinniśmy pominąć podczas podróży do Chin?

Wielki Mur

Być w Chinach i nie ujrzeć na własne oczy Wielkiego Muru Chińskiego to tak, jakby być w Nowym Jorku i nie zobaczyć Statuy Wolności, bądź w Paryżu i nie stanąć pod Wieżą Eiffla.

Wielki Mur, liczący ponad 21 000 km, znalazł się na liście nowych cudów świata i od dziesiątek lat uchodzi za najważniejszy symbol Chin. Według niektórych przesłanek, jego powstanie miało związek z rozkazem pierwszego chińskiego cesarza. Konstrukcja miała chronić kraj przed najazdami wrogów oraz przed… demonami.

W najludniejszym państwie świata, którego powierzchnia wynosi 9 597 000 km², oprócz potężnej fortyfikacji, możemy liczyć na wiele innych niezapomnianych atrakcji oraz tras widokowych.

Trasa krajobrazowa

Chiny to państwo pełne kontrastów. Jego wysokie zróżnicowanie biorą pod uwagę biura podróży, wyznaczając trasy łączące w sobie najbardziej malownicze krajobrazy. Jednym z najsłynniejszych szlaków jest trasa krajobrazowa. Jej pokonanie zajmuje 15 dni.

Trasa rozpoczyna się w Hangzhou. Następnie udajemy się do Świątyni Ucieczki Duszy. Nie może nas ominąć także wycieczka do zbocza góry Feilaifeng. Kolejny punkt wycieczki to Żółte Góry, słynące z fantastycznych widoków. Dla łowców silnych wrażeń i kinomaniaków jednym z najważniejszych punktów na trasie krajobrazowej jest Zhangjiajie – skalna formacja, która stała się inspiracją Jamesa Camerona podczas kręcenia filmu „Avatar”. Wśród innych atrakcji na tym szlaku wyróżnia się: Kamienny Las Zachodniego Morza, Szklany Most, góry Tianmen, posąg Buddy.

Trasa prezydencka

O ile trasa krajobrazowa przebiega poziomo na południu Chin, trasa prezydencka zlokalizowana jest na wschodzie kraju i przypomina zygzakowatą linię ułożoną w pionie.

Wycieczka ma początek w Pekinie. Program przewiduje oczywiście przejazd do wspomnianego wcześniej Wielkiego Muru Chińskiego. Podróż jest kontynuowana w Dolinie Mingów. Biura oferują również zwiedzanie grot Longmen, wizytę w Zhengzhou i Suzhou – przepięknym, chińskim ogrodzie.
Chiny to także widowiskowe miasta. Na trasie prezydenckiej zatrzymamy się więc w Szanghaju, Hongkongu i Guilin. Będzie czekał nas rejs po rzece Li oraz zapoznanie się z kulturą mieszkańców Regionu Autonomicznego Guangxi.

Trasa prezydencka zaplanowana jest na 18 dni.

0 comments
0 likes
Prev post: Które suplementy warto włączyć do codziennej diety?Next post: Nie podnoś rąk do góry! Jak prawidłowo udzielać pomocy dławiącemu się dziecku?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *