Jak dbać o obuwie skórzane? Impregnaty do stosowania na co dzień

Pielęgnacja obuwia skórzanego jest niezbędna, by na długo zachowało ono właściwy wygląd. Im wcześniej zadbamy o dobrą impregnację tym dłużej buty będą wyglądać nienagannie.

Jak dbać o buty skórzane i impregnować je?

Przygotowanie butów ze skóry do noszenia w sezonie wymaga impregnacji. Nie ma znaczenia czy są to buty damskie ze skóry, np. kozaki na zimę czy inny rodzaj obuwia dla pań lub też obuwia męskiego. Zawsze punktem wyjścia przed rozpoczęciem noszenia ich powinna być odpowiednia impregnacja.
Impregnowanie obuwia powinno być wykonywane regularne – najlepiej raz w miesiącu i odrazu po zakupie nowych butów. Warto wybrać do tego dobry produkt, który najpierw należy sprawdzić robiąc test, tzn. nanieść go w pierwszej kolejności na małe i słabo widoczne miejsce i sprawdzić czy nie zmienia koloru obuwia. Jeśli nie – oznacza to, że można go bez obaw stosować na stałe.

O czym pamiętać podczas impregnowania obuwia skórzanego?

Zawsze przed przystąpieniem do impregnowania powinno się wyczyścić skórę. Jeśli znajduje się na nich mokra ziemia, błoto i zabrudzenia to powinno się zostawić je do wyschnięcia i dopiero potem usunąć. Dzięki temu nie wetrze się zabrudzeń w strukturę skóry. Czyszczenie skóry powinno być szybkie, by zabrudzenia nie przenikały do niej, a zewnętrzną powłokę powinno się przecierać lekko wilgotną ściereczką z bawełny.
Wiele osób poleca oczyszczanie butów ze skóry z zastosowaniem wody destylowanej, co jest bezpieczne i nie uszkadza jej powłoki. Jeśli woda nie jest wystarczająca to można sięgnąć po tłusty krem lub wazelinę, które dokładnie usuwają pozostałości soli i przygotowują buty do impregnacji.

Jeśli buty są już czyste można je impregnować, nie zapominając o zrobieniu wspomnianego testu. Warto korzystać z gotowych i sprawdzonych preparatów do czyszczenia obuwia, co znacznie skraca czas pracy i jest proste. Można też wybrać impregnat – spray, który jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze, ponieważ wystarczy nim spryskać obuwie i pozostawić na około kwadrans – do wyschnięcia.

0 comments
0 likes
Prev post: Nie podnoś rąk do góry! Jak prawidłowo udzielać pomocy dławiącemu się dziecku?Next post: Pomysły na zdrowe desery z masłem orzechowym

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *