Które suplementy warto włączyć do codziennej diety?

Głównym celem przyjmowania suplementów diety jest dostarczenie organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników, witamin i minerałów, które nie są przyswajane z codzienną dietą. Warto jednak pamiętać o tym, że choć wiele suplementów diety skutecznie uzupełnienia niedobry, to jednak nigdy nie wolno traktować suplementacji jako alternatywy dla zdrowej i dobrze zbilansowanej diety. Jakie składnik są szczególnie wartościowe i warto włączyć je do swojej codziennej diety?

Piperyna

Piperyna to jeden ze składników pieprzu, odpowiadający za jego ostry smak. Jest to substancja mająca wiele właściwości, dlatego też tak często zajmuje ważne miejsce w codziennej suplementacji. Piperyna nie tylko doskonale sprawdzi się jako środek wspomagający odchudzanie, ale również może stanowić środek stosowany przy leczeniu raka (przede wszystkim obejmującego piersi), hamujący bielactwo nabyte, wspomagający leczenie depresji czy poprawiający pamięć i koncentrację.

Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3

Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 należą do grupy składników, których organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie w wystarczającej ilości, choć są one niezwykle istotne dla zdrowia. Dzięki nim wyregulowany zostaje poziom cholesterolu i trójglicerydów, znacząco zwiększa się także efektywność pracy mózgu. Suplementacja nienasyconymi kwasami Omega-3 polecana jest osobom w każdym wieku.

Czystek

Do codziennej diety warto włączyć także czystek, którego liście są powszechnie wykorzystywane w ziołolecznictwie. Stanowią prawdziwe bogactwo przeciwutleniaczy, które w największym stopniu wpływają na efektywność jego działania. Czystek przede wszystkim:
– neutralizuje wolne rodniki, prowadząc do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wielu chorób (w tym nowotworów),
– poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego,
– hamuje wydzielanie histaminy (działanie przeciwalergiczne),
– skutecznie likwiduje grzyby i drobnoustroje,
– obniża poziom złego cholesterolu.
Warto jednak pamiętać, że choć czystek ma dość wszechstronne działanie, to jednak pozostaje on suplementem diety, a nie lekiem.

Maca

Maca, a właściwie jej korzeń jest łatwo dostępny, wystarczy udać się do jednego ze sprawdzonych sklepów zajmujących się wyłącznie dystrybucją zdrowej żywności. Maca nie tylko dostarcza organizmowi energii, ale również pozwala wzbogaca organizm o wiele niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania witamin i składników odżywczych. Dodatkowo obniża ciśnienie krwi, zwiększa libido, zwalcza wodne rodniki czy reguluje pracę układu hormonalnego, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

0 comments
0 likes
Prev post: Najmodniejsze fasony spódnic 2021Next post: Chiny – najciekawsze miejsce, które warto odwiedzić

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *