Masło orzechowe a dieta – poznaj jego niesamowite właściwości

Niegdyś uważano, że masło orzechowe to bardzo tucząca przekąska i należy jej unikać. Na chwilę obecną jednak wiedza pokazuje, jak bardzo ludzie się mylili: masło orzechowe jest nie tylko bardzo zdrowe, ale również może pomóc w utracie zbędnych kilogramów! Jak to możliwe?

Odchudzanie a masło orzechowe

Produkty z orzechów, takie jak właśnie masła – są dość kaloryczne. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że wiele osób otwiera szeroko oczy słysząc informację, jakoby mogło ono mieć właściwości odchudzające. Tymczasem, pomimo dość znaczącej zawartości kalorii, masło z orzechów zawiera również solidną dawkę błonnika oraz białka. Te dwa składniki pokarmowe sprawiają, że nim znowu poczujesz głód – mija dużo więcej czasu niż zwykle. To z kolei sprawia, że mimo iż samo masło dostarczyło sporej ilości kalorii – jednocześnie, zjadasz mniej innych pokarmów. I tracisz na wadze!

Zdrowe tłuszcze zawarte w masłach

Masło migdałowe i pozostałe jego rodzaje, oprócz powyższych, oferują również bogactwo zdrowych kwasów tłuszczowych. One z kolei przyczyniają się do poprawy ogólnego stanu organizmu, jak również przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu – mimo że pozwalasz sobie na teoretycznie tuczące masło z orzechów – w praktyce tracisz zbędne kilogramy i dostarczasz do organizmu niezbędnych mu substancji!

Bogactwo witamin

Różne rodzaje masła zawierają rozmaite witaminy, jednak każdorazowo – można wskazać ich co najmniej kilka. W połączeniu z białkiem, tłuszczami i błonnikiem – masło orzechowe okazuje się być nie tyle przekąską, co doskonałym składnikiem codziennej diety dla każdego z nas.

Zatem jeśli tylko odpowiada Ci jego smak, warto wzbogacić swoje menu o różne rodzaje maseł. Na rynku można znaleźć między innymi klasyczne masła arachidowe, ale również migdałowe, z orzechów laskowych, z orzechów nerkowca i wiele innych. Każde z nich charakteryzuje się nieco innym smakiem, warto zatem znaleźć takie, które będzie odpowiadać nam najbardziej.

Z czym jeść masło orzechowe?

W Stanach utarło się, że idealną kompozycją jest masło orzechowe z dżemem na kromce chleba. Jakkolwiek nie można odmówić takiemu rozwiązaniu walorów smakowych – nie do końca jest dietetyczne.

Warto natomiast dodać masło orzechowe na przykład do porannej owsianki czy polać nim naleśniki lub uczynić z niego element poobiedniego deseru, a nawet…dietetycznego koktajlu. Tego typu orzechowy dodatek nie tylko poprawia bilans energetyczny całego dania, ale również zapewnia nową nutę smakową w wielu daniach śniadaniowych.

0 comments
0 likes
Prev post: 5 przyczyn, dla których warto zainwestować w marketing internetowyNext post: Jak wybrać odpowiednią brzytwę fryzjerską?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *