Na co zwrócić uwagę wybierając nożyczki do włosów?

Nawet jeśli z jakichś powodów nie ma możliwości wybrania się do fryzjera, zawsze można rozważyć samodzielne przycięcie włosów. Potrzebne będą do tego profesjonalne nożyczki fryzjerskie, które kupimy bezproblemowo chociażby przez Internet. Oczywiście nie powinien być to pierwszy lepszy produkt, z niesprawdzonego źródła. Warto dobrze przemyśleć swój wybór i postawić na dobrej jakości nożyczki. Na co w takim razie powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy zakupie nożyczek fryzjerskich? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Jakie wybrać profesjonalne nożyczki do włosów?

Wizyta u fryzjera nie zawsze jest koniecznością, jeżeli będziemy mieć pod ręką własne nożyczki fryzjerskie. Z kolei jeśli prowadzimy swój salon, potrzebować będziemy profesjonalnych narzędzi do pracy. Wybór nożyczek fryzjerskich jest obecnie ogromny, poszczególne modele różnią się między sobą wieloma parametrami, przez co nie zawsze łatwo będzie zdecydować się na konkretny. Warto zacząć od tego, jakie mamy do dyspozycji rodzaje nożyczek fryzjerskich. Tymi standardowymi można nie tylko strzyc, ale też cieniować, ząbkować, tonizować itd. Nieco inne są degażówki fryzjerskie, które idealnie sprawdzą się do zabiegów teksturowania. Za ich pomocą można nawet zmniejszać objętość włosów, mocno i efektywnie je wycieniować. Jeszcze inną opcją będą nożyczki do ślizgu, które stanowią świetne narzędzie do równomiernego przycinania włosów na całej ich długości. Można nawet regulować kąt rozwarcia ostrzy. Jeśli ktoś chce uzyskać efekt optycznego powiększenia objętości fryzury, tego typu nożyczki w tym pomogą.

Zwróć uwagę na te parametry przy wyborze nożyczek fryzjerskich

Przy wyborze nożyczek fryzjerskich warto wiedzieć, że dostępne są one w dwóch wersjach, w zależności od tego, która ręka jest u nas dominująca. Narzędzia mogą być dla lewo- lub praworęcznych. Większość osób kojarzy obcinanie włosów bez użycia ciepła, ale mamy też nożyczki do strzyżenia na gorąco. Ich ostrza są podgrzewane do odpowiedniej temperatury, w zależności od rodzaju włosów i ich kondycji. Można nawet uzyskać temperaturę 150 st. C. Istotne przy wyborze nożyczek fryzjerskich jest to, w jakiego rodzaju ostrza zostały wyposażone. Mogą mieć one krawędzie wypukłe lub fazowane. Określić trzeba również preferowany rozmiar nożyczek, aby można było mówić o precyzyjnych cięciach. Te mniejsze są przeznaczone dla pań, a większe dla panów. Do istotnych parametrów technicznych nożyczek fryzjerskich zalicza się także ich wagę, kształt, regulowaną śrubę, powłokę antyalergiczną, materiał wykonania. Za najlepsze uznaje się te zrobione z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ważne będą ergonomiczne kształty, lekkość, właściwie wyprofilowane otwory.

0 comments
0 likes
Prev post: Nasiona czarnuszki – właściwości i zastosowanie w kuchniNext post: Napowietrzanie trawnika. Co to jest i jak wykonywać?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *