Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarko-wkrętarkę?

W każdym domu powinien znaleźć się komplet podstawowych narzędzi. Jednym z nich jest wiertarko-wkrętarka, która jest urządzeniem dość uniwersalnym i sprawdzi się w wielu domowych remontach. Wybór odpowiedniego sprzętu powinniśmy poprzedzić zastanowieniem się, do czego w zasadzie będzie nam ona służyła. To od tego właśnie zależy jaka moc akumulatora będzie dla nas odpowiednia oraz jakie inne parametry powinny być dla nas ważne i na co zwrócić uwagę przy zakupie. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiertarko-wkrętarki?

Podczas wyboru odpowiedniego modelu wkrętarko-wiertarki zazwyczaj zwracamy uwagę na jej specyfikację. Niestety często nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, co dokładnie oznacza dany parametr.

Najważniejszym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest moc. Im ona większa, tym twardsze materiały będziemy mogli wiercić. W zależności od naszych potrzeb powinniśmy wybrać następujące napięcie zasilania:
– od 3.6 do 4.8 V – jeśli zamierzamy głównie skręcać meble lub sprzęt AGD,
– od 6.5 do 10 V – jeśli sprzętu potrzebujemy do mniej wymagających prac remontowych lub na co dzień do majsterkowania,
– od 9.6 do 14 V – jeśli wykonujemy bardziej wymagające prace remontowe,
– od 18 V i wyżej – jeśli jesteśmy profesjonalistami, sprzęt nadaje się do wiercenia w murze.

Innym ważnym parametrem jest moment obrotowy podawany w niutonometrach (Nm). Dzięki niemu wiemy, z jaką siłą będą wkręcane wkręty, więc im jest on wyższy, tym większa jest moc danego urządzenia. Jeśli przewidujemy, że materiały, w jakich będziemy wiercić, są bardzo twarde, powinniśmy zaopatrzyć się w wiertarko-wkrętarkę z udarem.

Parametrem bezpośrednio wpływającym na wygodę użytkowania sprzętu jest dobór odpowiedniego zasilania. Na półkach sklepowych znajdziemy wiertarko-wkrętarki sieciowe oraz na akumulator. Przy wyborze należy zastanowić się, gdzie głównie będziemy użytkować sprzęt i czy będziemy mieli łatwy dostęp do gniazdka. Ważna jest również swoboda ruchu, bardzo często długi kabel ogranicza nasze ruchy. Natomiast to, co może nie być wygodne dla niektórych, to konieczność ładowania akumulatorów wkrętarko-wiertarki.

Stojąc przed wyborem sprzętu na akumulator, powinniśmy zwrócić uwagę na ładowarkę, jaką oferuje producent. Tańsze modele zazwyczaj dysponują ładowarką, która nie pokazuje poziomu naładowania akumulatora. Z tego powodu w ich przypadku musimy kontrolować czas ładowania, jaki został określony przez producenta wiertarko-wkrętarki. Pamiętajmy, że pozostawienie akumulatora w ładowarce przez całą noc może obniżać pojemność akumulatora. Droższe modele w zestawie posiadają ładowarki inteligentne wyposażone w funkcję wyłączania się po skończonym ładowaniu.

0 comments
0 likes
Prev post: Podnoszenie kwalifikacji w administracji publicznej. Przykłady szkoleń dla urzędów miast i gminNext post: Najpopularniejsze atrakcje Japonii

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *