Najpopularniejsze atrakcje Japonii

Japonia to kraj kwitnącej Wiśni i szczególnie w tym czasie warto odwiedzić ten kraj, aby podziwiać piękno natury. Tak naprawdę to każda pora roku jest dobra na wycieczki do Japonii, atrakcji z pewnością tam nie brakuje i to wielorakich. Mówimy tutaj o państwie wyspiarskim, które pomimo relatywnie niedużej powierzchni, zdaje się być naszpikowane turystycznymi skarbami. Lista miejsc, do których warto się udać, zdaje się nie mieć końca. Pora poznać topowe japońskie atrakcje.

Wyruszmy do Japonii – co wato tam zobaczyć?

Atrakcje Japonii są bardzo różnorodne, dlatego każdy znajdzie w tym kraju coś dla siebie, co go zachwyci, zaciekawi czy zaskoczy. Kluczowym miastem jest oczywiście stolica Japonii, czyli Tokio. Głównymi atrakcjami w tej miejscowości są Pałac Cesarski wraz z niezwykłymi ogrodami, jeden z najwyższych budynków na całym świecie w postaci Sky Tree Tokio, mekka elektroniki – Akihabara, przepiękna świątynia Sensoji. Wato też od razu wspomnieć o Kioto, które jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. To właśnie w tym mieście urzędował przez stulecia japoński cesarz, a obecnie stało się ono nowoczesnym centrum. W Kioto mieszczą się najwspanialsze zabytki, które zostały nawet wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w tym mieście, warto odwiedzić Świątynię Czystej Wody, Dzielnicę Gijon, Pawilon Trzydziestu Przerw czy Zamek Nijo. Mamy też wyspę świątyń, czyli Miyajima. Będąc w tym kraju, warto udać się do znanego każdemu miejsca w postaci Hiroszimy.

Mówiąc o Japonii, nie można zapomnieć o Osace, czyli kolejnym dużym mieście będącym ośrodkiem kulturowym. Prym wiedzie tam Zamek Osaka-jo, przy którym znajduje się wiśniowy ogród, niezwykle piękny w okresie kwitnienia drzewa. Kolejną atrakcją japońską będzie Matsumoto, czyli nazwa jednocześnie miejscowości i zamku. Jeśli marzy nam się zobaczyć prastarą i najlepiej zachowaną budowlę w Japonii, to jak najbardziej warto udać się do tego miasta. Z kolei kompleks świątyń buddyjskich można podziwiać w Nikko. Atrakcją tej miejscowości jest też wodospad Kegon i mauzoleum Toshogu. Zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajdują się w sporej ilości w pierwszej stolicy Japonii, czyli w Narze. Można tam podziwiać Pomnik Wielkiego Buddy. Niecodziennym widokiem będzie widok wolnożyjących saren i jeleni, które poruszają się swobodnie po całym mieście, łącznie z terenem kompleksu świątynnego. Za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc japońskich uważa się Arashiyamę, czyli miejscowość skrywającą między innymi Świątynię Niebiańskiego Smoka i bambusowy las. Atrakcją Japonii jest też góra Fudżi, którą można podziwiać w miejscowości Hakone.

0 comments
0 likes
Prev post: Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarko-wkrętarkę?Next post: 5 przyczyn, dla których warto zainwestować w marketing internetowy

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *