Podnoszenie kwalifikacji w administracji publicznej. Przykłady szkoleń dla urzędów miast i gmin

Efektywniejsza praca, mniej błędów, orientacja w najnowszych przepisach, ale i lepsza obsługa klientów – szkolenia dla administracji publicznej niosą ze sobą wiele korzyści. Jakie rodzaje szkoleń dla urzędów miast i gmin wybierane są najczęściej?

Oferowane przez firmy w branży edukacyjnej szkolenia dla sektora publicznego to szeroka oferta tematyczna uwzględniająca specyfikę pracy w urzędach.

Szkolenia w zakresie finansów

Właściwe prowadzenie rozliczeń finansowych ma szczególne znaczenie w urzędach miast i gmin. W obliczu ciągle zmieniających się przepisów pracownicy sektorów finansowych muszą posiadać najnowszą wiedzę. Najprostszym sposobem, aby ją zdobyć, są szkolenia dla sektora publicznego skoncentrowane na obszarze finansów publicznych.

Szkolenia skierowane są do pracowników działów księgowości, skarbników, działów podatkowych i egzekucji.

Szkolenia kadrowo-płacowe
Właściwa obsługa obszaru kadrowo-płacowego ma duże znaczenie również w urzędach. Szkolenia są wówczas skupione na aspektach obowiązujących przepisów dotyczących zasobów ludzkich, rozliczania płac, prawa pracy.

Szkolenia z przepisów prawnych
Szkolenia prawne dla administracji publicznej to sposób na zdobycie rozległej wiedzy o najnowszych przepisach. Firma szkoleniowa może zaoferować urzędom miast i gmin dostęp do szerokiej gamy zajęć w tematach jak:
– kodeks postępowania administracyjnego (szkolenia KPA),
– przygotowywanie dokumentacji administracyjnej,
– prawo pracy,
– RODO.

Szkolenia związane z Unią Europejską

Współpraca z Unią Europejską wspiera dynamiczny rozwój miast i gmin. Właśnie dlatego szkolenia dla sektora publicznego związane z Unią Europejską również wyróżniają się bardzo dużym zainteresowaniem.

Tematyka zajęć dotyczy między innymi pisania wniosków unijnych, rozliczania i realizacji projektów unijnych, księgowości projektów unijnych. Wiele z nich prowadzonych jest jako jednodniowe i dwudniowe szkolenia online.

Szkolenia umiejętności miękkich
W administracji publicznej duże znaczenie posiadają również umiejętności miękkie, czyli odnoszące się do cech indywidualnych. Szkolenia miękkie mogą pomóc w ich rozwoju i poprawić jakość pracy urzędu.

Wśród często wybieranych tematów znajdują się między innymi: szkolenia z zarządzania zespołem pracowników, motywowania, zarządzania czasem, prezentacji i autoprezentacji, wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej, a nawet szkolenia dotyczące poprawności językowej pism urzędowych.

Bardzo często organizowane są one również jako szkolenia online – uczestnicy mogą brać w nich udział za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

0 comments
0 likes
Prev post: Właściwości i zastosowanie pasty sezamowej tahini w kuchniNext post: Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarko-wkrętarkę?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *